Pompy ciepła - Warszawa i okolice

Najtańsze, ekologiczne źródło ogrzewania

Pompy ciepła - Warszawa i okolice

Najtańsze, ekologiczne źródło ogrzewania

Pompy ciepła to coraz częściej wykorzystywane źródło ogrzewania a także chłodzenia domów mieszkalnych i innych budynków wolno stojących w Warszawie i okolicach. Są cenione za efektywność, niskie koszty i całkowity brak zanieczyszczeń środowiska naturalnego.

Od wielu lat instalujemy pompy ciepła w Warszawie i okolicach
Firma PCM Klima działa na rynku pomp ciepła w Warszawie i okolicach od wielu lat. Realizujemy inwestycje kompleksowo – od porady, przez projekt, dobór urządzeń, odwierty, instalacje, uruchomienie pompy i późniejszy jej serwis. Posiadamy wiele certyfikatów, wspołpracujemy z najlepszymi producentami pomp ciepła NIBE, IVT, Buderus, Alph Innotec, LG i Daikin. Wykorzystywane przez nas urządzenia posiadają wszelkie niezbędne atesty.
Naszymi atutami są właśnie dostęp do najlepszych urządzeń, kompleksowa usługa oraz gwarancja jakości oraz doświadczenie.

Liczba zainstalowanych przez nas pomp ciepła

Zainstalowaliśmy już ponad 180 pomp ciepła

Dzięki ilości zrealizowanych inwestycji posiadamy ogromne doświadczenie. Przekroczyliśmy już liczbę stu zamontowanych pomp ciepła w Warszawie, Siedlcach i okolicach. W naszym portfolio znajdują się instalacje realizowane zarówno w domach jednorodzinnych, biurach czy też budynkach usługowych, takich jak np. przedszkola. Zdjęcia z wybranych realizacji można obejrzeć tutaj »

Wśród naszych flagowych systemów grzewczych znajduje się:

  • pompa ciepła gruntowa — ekonomiczna w utrzymaniu oraz przyjazna dla środowiska; gwarantuje ciepło przez cały rok, a może być zainstalowana niemal wszędzie tam, gdzie podprowadzona jest sieć energetyczna (domy, mieszkania w blokach)
  • pompa ciepła do CWU —bezobsługowy system podgrzewania ciepłej wody użytkowej. Jest bezpieczna i wygodna w użytkowaniu, ponieważ dzięki innowacyjnym systemom obsłużysz ją lub zaprogramujesz za pomocą np. aplikacji mobilnej
  • pompa powietrze-woda — posiada optymalną moc grzewczą; urządzenie najchętniej wybierane podczas prac modernizacyjnych; możesz zdecydować się na instalację wewnątrz lub na zewnątrz budynku.

Jeżeli macie Państwo pytania o możliwości montażu pompy ciepła w domu czy innym budynku w Warszawie i okolicach zapraszamy do kontaktu ».

Liczba zainstalowanych przez nas pomp ciepła

Zasada działania pomp ciepła

Zasada działania pompy ciepła jest dość prosta – energia słoneczna zgromadzona w ziemi, w wodzie lub w podłożu skalnym, jest pobierana przez wkopany w ziemię obwód i przekształcana za pomocą sprężarki w energię służącą do ogrzania domu i wody.

Takie rozwiązanie sprawia, że pompy ciepła są ekologiczne (wykorzystują naturalne zasoby ciepła, nie emitują CO2) i tanie w eksploatacji (mimo kosztów początkowych, inwestycja zwraca się z nadwyżką dzięki znacznemu obniżeniu kosztów ogrzewania).

Korzyści z użytkowania pompy ciepła

Decydując się na ogrzewanie budynku i wody przy pomocy pompy ciepła, zapewniacie sobie Państwo ciepło w domu, oszczędność energii, przy jednoczesnej ochronie środowiska naturalnego. Oszczędność energii i zmniejszenie kosztów ogrzewania wynika z tego, że energia wykorzystywana przez pompę jest dostarczana bez ograniczeń przez środowisko naturalne. System grzewczy wykorzystuje tylko, i to w niewielkiej ilości, energię elektryczną. Pozwala to poważnie ograniczyć roczne koszty ogrzewania domu a we wszystkich rynkowych zestawieniach ogrzewanie przy pomocy pompy ciepła uznawane jest za najtańsze (nie licząc ogrzewania węglem czy drewnem).

Nasze realizacje instalacji pomp ciepła

Zapraszamy do galerii wybranych instalacji pomp ciepła w Warszawie, Siedlcach i okolicach. Montaż pomp ciepła przeprowadzany przez PCM Klima obejmuje kompleksową usługę. Proponujemy urządzenia najwyższej klasy, sprawdzonych producentów. Jesteśmy partnerem handlowym takich firma jak NIBE, IVT, Buderus, LG, Daikin czy Alpha Innotec. Urządzenia dobieramy pod kątem ich efektywności dla danego budynku. Przeprowadzamy niezbędne odwierty oraz montaż instalacji wewnątrz budynku. Podłączamy i uruchamiamy pompę oraz niezbędne urządzenia dodatkowe. Wszystkie montowane przez nas pompy ciepła objęte są gwarancją. Po dokonaniu instalacji służymy pomocą w przypadku pytań i jakie często powstają podczas pierwszego okresu użytkowania pompy ciepła.

KONTAKT

Nasze biuro

ul. Terespolska 158,
05-074 Nowy Konik

PCM Klima