Pompa powietrze- woda – nowoczesność i ekologia w jednym

pompa ciepła powietrze wodaWykorzystanie energii naturalnej od pewnego czasu staje się niezwykle popularnym rozwiązaniem w zakresie ogrzewania budynków oraz dostarczania ciepłej wody użytkowej. Pompa ciepła powietrze-woda to zaawansowane technologicznie i ekologiczne rozwiązanie, które umożliwia pozyskiwanie darmowej energii z zewnątrz (z wody i z powietrza). Powietrzna pompa ciepła uznawana jest za jeden z najbardziej oszczędnych oraz przyjaznych dla użytkowników i otoczenia systemów grzewczych, dzięki czemu zyskuje na popularności zwłaszcza wśród właścicieli domów jednorodzinnych i obiektów składających się z kilku mieszkań.

Pompa powietrze-woda, dzięki temu, że nie potrzebuje specjalnego opału, jest tania w eksploatacji, a jednocześnie wyjątkowo przyjazna dla środowiska naturalnego. Wbrew napotykanym obawom, możemy zapewnić, że działanie systemu, którego główny element stanowi pompa ciepła powietrze-woda jest efektywne, bez względu na temperaturę oraz warunki atmosferyczne. Aby instalacja urządzenia była możliwa w Twoim domu, wystarczy, że posiadasz sieć energetyczną. To jej niewielki udział (na poziomie 20-30%) wprawia w ruch machinę, dzięki której tanio ogrzewasz swój dom zimą i chłodzisz go latem.

Jakie są zalety pomp do ogrzewania pomieszczeń i wody?

Pompa powietrza to przede wszystkim oszczędność. Użytkownicy tych nowoczesnych systemów mogą odnotować szybki zwrot dokonanej inwestycji i przez długie lata cieszyć ciepłą wodą oraz optymalną temperaturą pomieszczeń.

Ponadto:

  • pompa powietrze- woda korzysta z niewyczerpalnych źródeł energii, dzięki czemu nie musisz martwić się o opał na zimę
  • sam system nie jest inwazyjny, jego instalacja jest możliwa niemal w każdym obiekcie, do którego podprowadzona jest sieć energetyczna, dlatego powietrzna pompa ciepła to uniwersalne urządzenie
  • to rozwiązanie całoroczne — w okresie od października do kwietnia pompa powietrza działa jako ogrzewanie, w miesiącach wiosennych i letnich chłodzi pomieszczenia
  • jest tańsze w porównaniu do ogrzewania gazowego czy elektrycznego
  • pompa powietrze- woda nie emituje żadnych spalin, dlatego uznawana jest za wyjątkowo proekologiczne urządzenie

Pompa powietrze- woda najlepsza dla Twojego domu

Samo podjęcie decyzji o założeniu prezentowanego rodzaju instalacji w Twoim domu to pierwszy krok do nowoczesnego, wygodnego i efektywnego ogrzewania i chłodzenia pomieszczeń. Kolejnym jest konsultacja z naszymi specjalistami, którzy podpowiedzą, jaka pompa ciepła powietrze-woda będzie najlepsza dla konkretnego budynku oraz dopasują poszczególne elementy, w tym silnik czy sprężarkę. To one mają istotny wpływ na funkcjonowanie całej pompy cieplnej i bezpośrednio przekładają się na efektywność jej pracy.

Zapraszamy do kontaktu również, jeśli interesują Cię inne produkty z naszej oferty, np. gruntowe pompy ciepła.